resim1
  1. Fiziksel engeller elbette ki sizleri ve iş yerlerinizi bir yere kadar korur. Ancak unutmayınız ki her fiziksel engel aşılabilir. Kilitler kırılabilir, kepenkler açılabilir, duvarlar delinebilir.
  2. Hırsızların çoğunlukla karanlıktan yararlandıkları bilinen bir gerçektir. Mutlaka aydınlatmalarınızın yeterli düzeyde olmasını sağlayın.
  3. Alarm sistemleri soygun girişimlerine karşı en caydırıcı unsurlarıdır. Bu yüzden iyi bir alarm sistemi edinin. Bu cihazların sizin işyerinize ait olduğunu gösterecek yerlere monte edilmesini sağlayın.
  4. İş hanları, pasajlar ve büyük iş merkezi gibi yerlerde hırsızların gündüzden içerde kalıp hırsızlık yapabilecekleri durumları bertaraf etmek için önlemlerinizi alın.
  5. İnsanların sıklıkla geçmediği katlarda çalışıyorsanız mutlaka kapınız kapalı çalışın, olabildiğince yalnız çalışmamaya özen gösterin.
  6. İş yerinizin kapalı olduğu durumlarda gerekli cihazlar hariç diğer makinelerin elektriklerini kesebilecek bir elektrik yapısı edinin.
  7. İş yerinizde nakit para bulundurmamaya özen gösterin.
  8. Alarm sistemlerinize ilave ve ya ayrıca bir yangın ihbar sistemi edinin.
  9. İş yerinizde yalnız kalacağınız zaman durumu bir yakınınıza bildirin.
  10. Eğer işletmeniz büyükse bir söndürme sistemi edinin. Sulu söndürmelerin mallarınıza zarar vereceği düşünülerek gazlı söndürme sistemleri de geliştirilmiştir.
  11. Gaz ve su kaçaklarından iş yerinizi korumak için, kapalı olduğu durumlarda gaz ve su vanasını kapatabilecek bir alarm sistemi ve ilave düzeneklerini seçin.
  12. Elektrik sisteminizde mutlaka Kaçak Akım Koruma şalteri kullanın. Çok fazla elektrikli cihazın çalıştığı mekanlar olan iş yerlerinde, elektrik kaçaklarından korunmanın en emniyetli yoludur
  13. İş yerlerinizde mutlaka topraklamalı prizler kullanın. Hem cihazlarınızın hem de sizin emniyetiniz bakımından oldukça önemlidir.
  14. Güvenlik sistemlerinin günlük kullanımda bir yararını göremeyebilirsiniz. Ama gerekli olduğu gün can ve mal kurtaran sistemlerdir.

Bu tür bilgiler ve kendi tecrübelerinizle bir güvenlik yordamı oluşturun ve bunu bütün çalışma arkadaşlarınızın uygulamasını sağlayın.